Siirt Bıttım Sabunu Faydaları

Siirt Bıttım Sabunu Faydaları


Bıttım sabunu ne işe yarar sorusuna, cilt ve saç için bitkisel sabun niteliği taşıyan el yapımı bir sabundur. Dünya’da ve Türkiye’de bir çok ünlünün tercih ettiği ve yapılan araştırmalar’da bilimsel olarak etkisi kanıtlanan, bıttım sabunu saça olan olumlu etkileri ile kendinden söz ettirmiştir. Siirt’in dağlık kesimlerinde, kırsal kesimde’ki bağlarda yetiştirilen, BITOM, bıttım, (menengiç) ağaçlarından toplanan bu meyve sabuna dönüştürülmektedir. Bıttım Sabunu yabani fıstık yani (Bıttım) yağı, melengiç karışımından yapılmaktadır. Bu iki bitki haricinde kesinlikle başka katkı madde karışımı yapılmaz. Aynı zaman’da kepeği, deri dökülmelerini önleyici faktörlere sahiptir. Ayrıca tamamen doğal ürünler’den üretildiği için yan etki yapmamaktadır.

Siirt Bıttım Sabunun Faydaları

Saçları besler ve yumuşak hale getirir. Siirt Bıttım Sabunu beyazlamış saçlara doğal güç vererek zamanla siyahlaşmasına neden olur.Kısa Bir süre içerisinde bıttım yağın ve yabani fıstık yaprakları ile karıştırılarak elde edilen doğal menengiç bıttım sabunu ile saçlarınızı dökülmelere karşı %100 koruyabilirsiniz. Bıttım ile ilgili bütün merak ettiğiniz konuları alt sayfalarımızda bulabilirsiniz. sıkça sorulan sorular bölümüne göz atıp sipariş detaylarını hemen öğrenenin. Bıttım sabunu sipariş verdiğiniz’de ptt kargo güvencesi ile kapıya kadar gelen siparişinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz. Bıttım sabunu nasıl kullanılır? Siirt’in geleneksel el yapımı ürünlerinden olan bıttım sabunu saç sorunlarına olan faydalarıyla bilinmektedir ve bölgeyi ziyaret eden turistlerin de ilgi gösterdiği bir ürün haline gelmiştir. Bıttım sabunu saçlarınız için kullanabileceğiniz gibi günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aşağıdaki kullanım tavsiyelerine göz atmanızda fayda olabilir. bıttım sabunu faydaları yorumlar Bıttım sabunu’nun faydalarından bazıları;
Saç dökülmesini önler ve saçlarınızı besler. Saçlardaki kepeği ve yağlanmayı öneyip, saçlarınıza canlılık ve yıpranmaya karşı güç kazandırır.
4.46 / 1 vote

In order to comment, please sign in

Comments


Loading
User Menu
Tag Cloud